Metrika
Reklamı Kapat

AKP ve MHP belediye adaylarında anlaştı! 30 Büyükşehir'in 28'inde AKP adayı olacak!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız tarafından yapılan açıklamada, yaklaşan yerel seçimde AKP ve MHP 30 büyükşehir ve 29 ilde işbirliği yapacak

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili açıklama yapan  MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, AKP ve MHP'nin yerel seçimde 30 büyükşehir ve 29 ilde işbirliği yapacağını söyledi.

13 TOPLANTI SONUCU ANLAŞMA SAĞLANDI

Yıldız, AK Parti ve MHP arasında yapılacak işbirliğinin görüşmelerine 26 Ekim 2023'te başlayarak bugün yapılan 13. toplantı ile nihayete erdiğini söyledi.

Her zaman olduğu gibi "önce ülkem ve milletim" düsturuyla ele alınan konuların karşılıklı anlayış ve iyi niyet çerçevesinde tam bir mutabakat ve uyum içinde sürdürüldüğünü vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti:

"Görüşmeler neticesinde 30 büyükşehirde işbirliği yapılması, bu şehirlerden Mersin ve Manisa'da MHP Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının desteklenmesi, 28 büyükşehir belediye başkanlığında ise AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının desteklenmesi kararlaştırılmıştır. Büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilin 22'sinde her iki parti ayrı ayrı kendi adaylarıyla seçime katılması geri kalan 29 il merkezinde işbirliği yapılması kararlaştırılmıştır. Tarihi önemi sebebiyle Ahlat'ta AK Parti adayının, Sögüt'te ise MHP adayının desteklenmesi uygun bulunmuştur."

Yıldız'a, Mahalli İdareler Seçimi Müzakere heyetinde MHP adına yer alan Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ve Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül de eşlik etti.

22 Ara 2023 - 22:48 Ankara- Siyaset

Mahreç  Mustafa İşcan