Metrika
Reklamı Kapat

TİP sözcüsü Kadıgil, Hasan Bitmez'in sözleriyle AKP sıralarına seslendi. İşte, Kadıgil'in gündem olan o konuşması

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü Sera Kadıgil’in geçtiğimiz gün Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma gündem oldu. AKP sıralarına seslenen Kadıgil, merhum Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez’in son sözlerini hatırlatarak, “Elinizde Filistinlilerin kanı var” dedi.

TİP sözcüsü Kadıgil, Hasan Bitmez'in sözleriyle AKP sıralarına seslendi. İşte, Kadıgil'in gündem olan o konuşması
Video için play'e tıklayın

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü Sera Kadıgil, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmesindeki meclis konuşması gündem oldu. Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez’in meclis kürsüsünden yaptığı son konuşmasını hatırlatan Kadıgil, “Hasan Bitmez’in hayatı pahasına anlattığı İsrail gerçeklerini kaç kişi dinledi” diyerek AKP sıralarına seslendi. 

SİZ İSRAİL’İN SUÇ ORTAĞISINIZ, İŞBİRLİKÇİSİSİNİZ

TİP Sözcüsü Kadıgil, “5 gün önce burada bu kürsüde bir milletvekili gerçekleri anlatmaya çalışırken can verdi. Kaç kişi duydu, kaç kişi dinledi Hasan Bitmez’in hayatı pahasına anlattığı İsrail gerçeklerini? ‘İsrail 70 gündür Gazze’de soykırım yapıyor. Siz hiçbir şey yapmıyorsunuz. Gemileri uçakları seferber ediyorsunuz. ‘AKP’liler ve çocuklarının sahibi olduğu gemileri durdurun’ diyoruz, Starbucks’larda boykot yapıyorsunuz. Siz İsrail’in suç ortağısınız, işbirlikçisisiniz. Elinizde Filistinlilerin kanı var” ifadelerini kullandı.

BİTMEZ’İ SAYGIYLA ANIYORUM

“Bir kez daha Sayın Bitmez’i saygıyla anıyorum” diyen Kadıgil, “Zulme karşı direnmek, doğru bildiğini yüksek sesle haykırmak, insanım diyen herkes için artık bir haysiyet meselesidir. Evet, seçimlerde yenilmiş olabiliriz ama bilin ki daha aydınlık bir ülke için zulme direnme azmimizi yani haysiyetimizi yitirmedik, yitirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

18 Ara 2023 - 13:34 - Gündem