Metrika
Reklamı Kapat

İslam Memiş açıkladı: Gram altın bu tarihte 2500 lira olacak

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, A Haber canlı yayınında gram altının 2023 yılında önemli bir yatırım aracı olacağını belirtti. Ekonomik dalgalanmalara rağmen altının istikrarlı performans gösterdiğini ifade eden Memiş, yatırımcıların güvenli liman arayışında gram altına yönelmeye başladığını söyledi ve 2,500 TL tahmininde bulunarak yatırımcılara hazırlıklı olmaları tavsiyesinde bulundu.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, A Haber canlı yayınında yaptığı açıklamalarda yılın son günlerinde gram altına dikkat çeken bir tahminde bulundu.

Memiş, milyonlarca yatırımcıya 2023 için 2 bin 500 TL tahminiyle hazırlıklı olmaları çağrısında bulunarak, altının güvenilirliğini vurguladı.


ALTIN ÇAĞI YAŞANACAK

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Altın 2 bin dolar seviyesine artık yerleşti, 2024 yılında 2 bin dolar seviyesini dip seviye olarak kabul eder bu yükselişlerini 2 bin 350 dolar seviyesine kadar devam ettirebilir. Neden?

Merkez Bankalarının faiz politikaları etkili, jeopolitik gerilimler devam ediyor, küresel ekonomiye dair belirsizlikler halen devam ediyor. Bu ons altını pozitif yönden destekliyor.

Haliyle gram altın da yeni rekorlara imza atacak ve hatta benim şöyle bir tabirim var. Altın 2024 yılında altın çağını yaşayacak."


ŞAMPİYON GRAM ALTIN

"Gram altın her yılın şampiyonu, birincisi. 2023 yılında da bu geleneği bozmadı. Yine birinciliği bırakmadı. Özellikle son aylarda ons tarafında yaşanan yükselişin buna destek verdiği görüyoruz.

Rekorlar bitmedi. 2024 yılının ikinci çeyreğine kadar "Altında yeni rekor" cümlesini çok duyacağız.

Çünkü 2500 TL devamında da 2700 TL gibi bir kritik seviye var 2024 yılı için. Bu seviyede yukarı yönlü kırılırsa 3000 TL seviyesine kadar görülme ihtimali yüksek ve bu ihtimal her geçen gün yükselmeye devam ediyor."


Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Kaynak: A Haber

17 Ara 2023 - 14:00 - Ekonomi