Metrika
Reklamı Kapat

Gram ve çeyrek altın sahipleri şaşıp kalacak: İşte açıklanan flaş tahmin

İslam Memiş, altın fiyatlarının şu anda yatırımcılara bir fırsat sunduğunu belirterek özellikle Fed'in faiz kararı sonrası altın fiyatlarının yükseleceği tarih konusunda beklentilerini açıkladı.

İslam Memiş, Fed'in faiz kararı öncesi altın fiyatlarıyla ilgili önemli bir uyarıda bulunarak, altının mevcut durumda yatırımcılara avantaj sağladığını ve gelecekteki beklentilerini paylaştı.

ABD Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklamasına saatler kala, Finans Analisti İslam Memiş'ten altın fiyatlarıyla ilgili önemli bir uyarı geldi. Memiş, şu anda altın fiyatlarının yatırımcılara bir fırsat sunduğunu belirtirken, özellikle altın fiyatlarının yükseleceği tarih konusunda beklentilerini paylaştı.

İslam Memiş, küresel piyasalarda büyük önem taşıyan ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı öncesi yatırımcılara çeşitli açıklamalarda bulundu.

Altın fiyatlarının önümüzdeki yılki seyri hakkında düşüncelerini paylaşan Memiş, bu dönemin altın için bir alım fırsatı olduğunu vurgulayarak, yükseliş tarihini de duyurdu.


FED KARARI

İslam Memiş, piyasaların bu hafta faiz kararlarına odaklandığını belirtirken, "Bu akşam ABD Merkez Bankası Fed'in faiz kararı, yarın da Avrupa Merkez Bankası'nın kararı var.

Bu kararlar altının fiyatı için oldukça önemli. Bu akşamki toplantı sonrası 2024 yılının şifrelerini arayacağız" dedi.

Memiş, Fed'in bu akşamki toplantısında faizi sabit tutma eğiliminde olduğunu ve önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde faiz indirimlerine gidebileceğini öngördü. Bu durumun dolar karşısında altın gibi varlıkların değer kazanmasına neden olabileceğini belirtti.


ALIM FIRSATI OLABİLİR

Altın fiyatlarının bu hafta baskı altında kaldığını ancak bu düşüşlerin kalıcı olmadığını ifade eden Memiş, "2024 yılında ons altın fiyatının 2700 dolar seviyesi gündemde kalmaya devam ediyor.

Bu hafta yaşanan düşüşleri yılın son düşüşleri ve son alım fırsatı olarak değerlendirmek gerekiyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

14 Ara 2023 - 11:00 - Ekonomi

Mahreç  Burak Tekin