Metrika
Reklamı Kapat

Yanımızdaki düşman ABD'den samimiyetsiz açıklamalar!

Terör örgütü PKK/YPG’ye silah ve mühimmat desteği veren ABD, yardım ve yataklığını bir üst seviyeye taşıyarak, PKK/YPG’nin güvenliği için SİHA aracımızı düşürdü. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, olayı doğrulayarak SİHA’nın F-16 ile düşürüldüğünü açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

ABD’nin İHA’mızı düşürmesinin hemen ardından, aldığı bu destekle Tel Rıfat kırsalındaki TSK üssüne saldıran PKK/YPG terör örgütü, bir polisimizi şehit etti.

Pentagon sözcüsü Pat Ryder, Türkiye’ye ait İHA’ların Haseke’de ABD askerlerinin bulunduğu bölgeden yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta hava harekâtı düzenlediğini, İHA’lardan birinin ABD askerlerinin bulunduğu bölgeye 500 metre kadar yaklaştığını ve bunun “tehdit” olarak algılanması üzerine F-16 uçağıyla vurularak düşürüldüğünü söyledi. Bu olayla birlikte ABD, NATO’da müttefik olduğu Türkiye’ye ait bir hava aracını ilk kez düşürmüş oldu. ABD’nin bu girişimi PKK/YPG’ye psikolojik destek oldu.

ALAY EDEN AÇIKLAMALAR


Öte yandan Ryder, PKK’nın Türkiye’ye yönelik meşru bir güvenlik tehdidi oluşturduğunu kabul ettiklerini söyleyerek, “PKK’ya karşı NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız. Türkiye'nin halkını terörden koruma konusundaki meşru hakkını asla tartışmıyoruz” ifadelerini kullandı. Bu açıklamanın ardından Tel Rıfat kırsalındaki TSK üssüne saldıran PKK/YPG terör örgütü 1 polisimizi şehit etti. Bu saldırı ABD’nin açıklamalarının ne kadar samimiyetsiz olduğunu da gözler önüne erdi.

ABD’ye ait bir F-16 savaş uçağı ise, Suriye’de görev yapan Türk insansız hava aracını (İHA) düşürdü, ardından terör örgütü PKK/YPG’nin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) üssüne düzenlediği roketatarlı saldırıda bir polisimizi şehit etti. Türkiye-ABD hattında tansiyonu yükselten Türk İHA’sının düşürülmesiyle ilgili ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’dan açıklama geldi. Pentagon, Suriye'de Türkiye'ye ait İHA'nın düşürüldüğünü doğrulayarak, “Üzücü bir olay” açıklamasında bulundu.

Pentagon sözcüsü Pat Ryder, Türkiye’ye ait İHA’ların dün sabah Suriye’nin kuzeyindeki Haseke’de ABD askerlerinin bulunduğu bölgeden yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta hava harekâtı düzenlediğini söyledi. Ryder, birkaç saat sonra İHA’lardan birinin ABD askerlerinin bulunduğu bölgeye 500 metre kadar yaklaştığını ve bunun “tehdit” olarak algılanması üzerine F-16 uçağıyla vurularak düşürüldüğünü belirtti. Pentagon sözcüsü, “Türkiye’nin ABD güçlerini kasıtlı olarak hedef aldığına ilişkin bir gösterge yok. Savunma Bakanı Lloyd Bakan Austin çatışmanın önlenmesine yönelik protokollere uyulmasının önemini vurguladı” dedi.

1 POLİSİMİZ ŞEHİT OLDU


Ryder ayrıca, PKK’nın Türkiye’ye yönelik meşru bir güvenlik tehdidi oluşturduğunu kabul ettiklerini söyleyerek, “PKK’ya karşı NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız. Türkiye'nin halkını terörden koruma konusundaki meşru hakkını asla tartışmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu arada ABD Savunma Bakanı Austin’ın Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler’le telefonda yaptığı görüşmeye ilişkin Pentagon’dan yapılan yazılı açıklamada, iki bakanın ulusal güvenlik ve savunmayla ilişkili konuları ele aldıkları belirtildi. Açıklamada, ABD’nin Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarını anladığı, “ABD güçlerine ya da IŞİD karşıtı koalisyona yönelik risklerin engellenmesi amacıyla ABD ve Türkiye arasında yakın iş birliği konusundaki taahhüdünün altını çizdiği” kaydedildi. ABD’nin İHA’mızı düşürmesinin hemen ardından, aldığı bu destekle Tel Rıfat kırsalındaki TSK üssüne saldıran PKK/YPG terör örgütü bir polisimizi şehit etti.

ŞEHİT POLİSİMİZ TEKBİRLER EŞLİĞİNDE UĞURLANDI


Bölücü terör örgütü mensuplarının taciz atışında şehit olan Suriye Görev Gücü’nde görevli kıdemli başpolis Hüseyin Şimşek, Gaziantep Havalimanı’nda düzenlenen törenin ardından memleketi İzmir’e uğurlandı. Özel Harekât polislerinin omuzlarında taşıdığı Türk bayrağına sarılı tabut, tekbirler eşliğinde uçağa götürüldü.

Yanımızdaki düşman ABD'den samimiyetsiz açıklamalar!

07 Eki 2023 - 10:35 - Gündem