Metrika
Reklamı Kapat

Bursa'da suya zam geldi, vatandaş isyan etti!

AKP'nin devamlı olarak seçimleri kazandığı Bursa'da suya zam geldi. Herşeye zam gelmesine sitem eden Bursalılar "Bunlarda vicdan kalmamış" ifadeleri kullandılar

Halktv'nin haberine göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Eylül ayı meclis toplantısında 1 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere suya zam kararı aldı.

Toplantıda, AKP’li belediyenin iştiraki BUSKİ’nin raporu gerekçe olarak yayımlandı.

Ülke genelinde yapılan yönetim ve ardından gelen yüksek enflasyonun reçetesi halka kesilmeye devam ediyor. Ekmekten suya heryeşe ard ardına zam gelmeye devam ediyor..

Büyükşehir belediyesinin, BUSKİ’nin zam kararı almadan önce meskenler için uyguladığı tarife şöyleydi:


12 metreküp altı içme su fiyatı 12,19 TL, 12 metreküp üst içme su fiyatı 23,16 TL, 12 metreküp altı atık su fiyatı 3,05 TL, 12 metreküp üstü atık su fiyatı 5,79 TL.

Yüzde 19'luk zam sonrası 12 metreküp altı içme su fiyatı 14,50 TL, 12 metreküp üst içme su fiyatı 27,56 TL, 12 metreküp altı atık su fiyat 3,62 TL, 12 metreküp üstü atık su fiyatı 6,89 TL oldu.

EMEKLİ AMCA KONUŞTU


AKP kalesi olan Bursa da emekli birsi konuştu. "Bunlarda vicdan yok. Güne her gün zamla başlayıp zamla yatıyoruz. Artık geçinmeyi bırakın açlıktan ölmemek için yiyoruz. Marka ürünleri geçin en ucuzunu alıp tüketiyoruz. Ev hapsi gibi bir hayat sürüyoruz. Kapıdan dışarı adım atmaya korkuyoruz" ifadelerini kullandı.

21 Eyl 2023 - 10:41 - Ekonomi