Metrika
Reklamı Kapat

Lisede cep telefonu yasaklandı mı?

Lisede cep telefonu yasak mı? Lisede okula telefon getirmek yasak mı, telefon kullanmak serbest mi?

Lisede cep telefonu yasak mı? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin okul içinde ve sınıflarda cep telefonu kullanmalarını engellemek için önlemler alacaklarını açıkladı. Peki, Lisede cep telefonu yasak mı? Lisede okula telefon getirmek yasak mı, telefon kullanmak serbest mi? İşte, Bakan Tekin'in açıklamaları haberimizde...

REKLAM
ads by AdMatic

LİSEDE TELEFON YASAK MI?
Dijital bağımlılıkla mücadele kapsamında okullarda cep telefonu kullanımına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tekin, öğrencilerin derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve dijital cihazlarla sınıfa girilmemesi konusunda önlem alınacağını belirterek, "Ayrıca öğrencilerimizin okul dışında dijital ortamlarda zaman geçirmelerine neden olabilecek durumlardan ve ödev ya da benzeri bilgilendirmelerde sosyal medya uygulamalarının kullanılmasından kaçınmak için gerekli önlemleri alacağız. Dolayısıyla sınıflarda cep telefonlarının bulundurulması doğru değil" ifadelerini kullandı.

YUSUF TEKİN DETAYLARI AÇIKLADI
Bakan Tekin, "Özel okullarla yaptığımız istişarelerde servis ve yemek ücretlerinde kamuoyunu rahatsız edecek artışlar yapmamalarının garantisini aldık." dedi.Tekin, "(Okullarda) Böyle bir usul asla yok, ne kayıt ücreti ne bağış zorunluluğu var. Bu konuda velileri zorlayanları hem hukuk hem de sözlü olarak uyarıyoruz." diye konuştu. Öğrencilerin cep telefonlarını derse girmeden teslim edeceklerini belirten Tekin, öğretmenlerin de kötü örnek olmamaları adına sınıfa telefonla girmeyeceğini bildirdi.

06 Eyl 2023 - 13:49 - Eğitim

Mahreç  Ali Sökel