Metrika
Reklamı Kapat

Münbiç esnafı, kepenk indirdi!

Suriye'nin Halep ilinde, terör örgütü PKK/YPG işgalinde bulunan Münbiç'te esnaf, örgütün sivilleri alıkoyarak zorla silahlı kadrosuna katma ve hukuksuz tutuklama uygulamalarını protesto etmek için kepenk kapattı.

Münbiç halkı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan kepenk kapatma çağrılarına ilçe merkezindeki esnafın tamamına yakını karşılık verdi.

Terör örgütü PKK/YPG'nin Münbiç'te gençleri alıkoyarak zorla silah altına alma ve hukuksuz tutuklama uygulamalarına karşı çıkan esnaf, kepenk indirerek örgüte tepki gösterdi.

Münbiçli esnaf, daha önceki yıllarda da kepenk kapatarak örgütün bölge halkına karşı uyguladığı eylemleri protesto etmişti.

Nüfusunun yüzde 99'u Arap olan Münbiç'teki terör örgütü PKK/YPG, dayatmalarıyla sivil halkı canından bezdiriyor.

PKK/YPG'nın, gençleri "zorunlu askerlik" adı altında zorla silahlı kadrosuna katma ve hukuksuz tutuklama uygulamalarına karşı çıkan Münbiç halkı da zaman zaman gösteri düzenliyor.

Terör örgütü, genç kız ve erkekleri bir yıl civarında sürelerle sözde "zorunlu askerlik" adı altında alıkoyuyor.

PKK/YPG, işgalindeki Münbiç, Aynularab (Kobani), Kamışlı, Malikiyye, Dirbasiye, Haseke, Rakka ve Deyrizor bölgelerinde Arap çocukları ve gençleri bu şekilde zorla kadrolarına katıyor.

19 Tem 2023 - 10:59 - Asayiş